Başkanın Mesajı

13 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu Türkiye genelinde çalışma arkadaşları ve aileleriyle birlikte sayıları 500 bini bulan muhasebe meslek camiamızla birlikte  Meslek Yasamızın 27’inci yıl dönümünü kutluyoruz.

Muhasebe ve muhasebe mesleğinin Türkiye’deki gelişimi, ekonominin gelişimi ile birlikte, iç içe birbirini etkiler bir yapı içerisinde olmuştur.

Günümüzde Muhasebe, Finansal raporlama ve Denetim, İşletmelerin ve doğal olarak Ülke ekonomilerinin gelişiminde önemli fonksiyonlar üstlenmektedir. Sağlıklı ve güvenilir finansal raporlama, sağlıklı bir ekonominin temel taşlarından biridir.

Geride bıraktığımız 27 yıllık sürede birçok mesleki kazanımlar elde etmemize rağmen çözülmeyen sorunlarımızda bulunmaktadır. Bugün bizim için sorunlarımızı tartışmaktan çok geride bıraktığımız 27 yılın onur ve gururunu paylaşmaktır.

Mesleğimizi hak ettiği yere getirecek kararların alındığı, meslek mensuplarımızın yüzünün güldüğü bir sürecin başlangıcı olması dileklerimle,

Meslek Yasamızın Yürürlüğe Girişi’ nin 27. Yılı tüm camiamıza kutlu olsun.

 

Zafer BÜYÜKNOHUTÇU

BAŞKAN

Duyurular

Mevzuatlar